Forum dyskusyjne osób uprawiających sport – dla osób o różnych zamiłowaniach sportowych i w każdym wieku. Odnajdziesz tutaj ciekawe informacje o sporcie oraz różnorodne porady. Odwiedź to forum i podziel się swoim spostrzeżeniami.

Nie jesteś zalogowany na forum.

Jacol
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-02-01
Liczba postów: 100

Odp: Tylna belka Peugeot 106 - naprawa

Mam pytanie jak w temacie. Generalnie wydaje mi się, że auto trochę usiadło mi na tyle i sam nie wiem czy to amortyzatory czy może tylna belka kończy swój żywot? Generalnie czy można jeździć z takim problemem? Jak patrzyłem używki na rynku to normalnie zbielałem…dajcie znać w ogóle jak się objawia uszkodzenie tylnej belki w tym francuzie?

Offline

Powstaniec
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-11-29
Liczba postów: 125

Odp: Tylna belka Peugeot 106 - naprawa

Amortyzatory nic nie mają tutaj do tego, że auto Ci siadło, więc raczej kierowałbym się w stronę właśnie belki. Amorki odpowiadają tylko za wybieranie nierówności, tyłek auta wisi bezpośrednio na belce właśnie i to ona utrzymuje większość ciężaru. Możesz to zresztą sprawdzić ściągając amorki, auto nie usiądzie, choć oczywiście szkoda belki wink

Offline

szeryf
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-01-01
Liczba postów: 75

Odp: Tylna belka Peugeot 106 - naprawa

Absolutnie nie wolno jeździć z uszkodzoną tylną belką. Możesz zajrzeć sobie kolego tutaj http://tylnabelka.com/tylna-belka-po-re … ugeot-106/. Tam po prostu Twoja tylna belka Peugeot 106 może zostać zregenerowana, uważam, że to lepsze niż kupowanie używki, nigdy nie wiesz co kupujesz.

Offline

DzieckoLasu
Użytkownik
Lokalizacja: Chorzów
Data rejestracji: 2015-04-10
Liczba postów: 21

Odp: Tylna belka Peugeot 106 - naprawa

Jak siadło Ci tylko trochę to zapewne drążki zaczynają już słabnąć, albo ich łożyska, i w pewnym momencie może chrupnąć, auto kompletnie się zapadnie. Widziałem kilku jeżdżących takimi autami, tylko lagunami akurat…mega nieodpowiedziane zachowanie. Auto w takim przypadku staje się niestabilne, amortyzatory są dobite i nie wybierają nierówności, a do tego większa nierówność i koła dobijają swoich nadkoli. To co wyżej Kolega napisał, ta firma tylnabelka.com to naprawdę dobre rozwiązanie. Mój znajomy regenerował tam swoją belkę do pierwszej meganki i jest zadowolony. Dają gwarancję. Belkę ogólnie da się regulować, jej wysokość, ale po latach marna szansa, że nie uszkodzisz łożysk igiełkowych.

Offline

Jacol
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-02-01
Liczba postów: 100

Odp: Tylna belka Peugeot 106 - naprawa

OK, dzięki wielkie za info, trzeba będzie więc się zainteresować tą regeneracją. Szcerze to po prostu nie miałem zielonego pojęcia, że taka opcja w ogóle istnieje, stąd już rozglądałem się za używkami, bo nowej to chyba nie da się kupić…

Offline